Lifebrick Standard – fasádní obklad pro odvětrání a ochranu zdiva

Lifebrick® Standard je fasádní obklad určený pro odvětrání a ochranu zdiva, jejíž základem je drcené kamenivo.

Fasádní obklad Lifebrick® standard je vhodný pro starší objekty tl. zdiva 80 cm a více, kde není nutnost zateplení objektu.

Je určen pro vlhké objekty, podezdívky či pohledové zdi, nebo v exponovaných místech ovlivněných okolním prostředím např. silniční komunikace.

Obklad má vysoký difúzní odpor a velkou pevnost v tlaku. Je vysoce odolný vůči mechanickému poškození. Slouží také jako náhrada sanačních omítek na podezdívky.

Vlhké zdivo efektivně odvětrává pomocí proudění vzduchu v aktivní větrací dutině vytvořené mezi obkládanou zdí a fasádním obkladem.

Barevné varianty - předsazená fasáda Lifebrick Standard

Tvar fasádních obkladů Lifebrick®

Tvar fasádního obkladu Lifebrick® byl navržen na základě mnohaletých zkušeností tak, aby splňoval stavební předpisy a funkční požadavky. Fasádní obklad Lifebrick® tvoří pohledová plocha, horizontálně na spodní a vrchní části je přesný zámek, další částí je tzv. křídlo, které slouží pro uložení následné řady obkladu a uchycení vrutem do konstrukce viz montážní postup.

Tvar obkladu Lifebrick® je v zemích Evropské unie chráněn průmyslovým vzorem.

Výroba, materiálové složení

Vstupním materiálem pro výrobu fasádního obkladu Lifebrick® standard je drcené kamenivo-beton. Jedná se o přírodní materiál – cement, písek, kamenivo. Má dobré pevnostní parametry, je odolný vůči působení hub a řas, je nehořlavý, chemicky odolný a odolný vůči mechanickému poškození.

Fasádní obklad je celý probarvený, vyrábíme v osmi barevných odstínech

Odvod vlhkosti z fasády

Pod fasádu Lifebrick® standard je možné použít tepelnou izolaci potřebné tloušťky. Je třeba mít na paměti, že zateplení není vždy jen o tloušťce izolace, ale o uchování obvodového zdiva v suchém stavu. Jen to, co je suché, správně izoluje a akumuluje teplo.

Fasádní cihla Lifebrick® standard je vhodná pro realizaci aktivně provětrávané fasády s možností vložení tepelné izolace. Doporučujeme pro stavby se zvýšenou vlhkostí, případně jako náhradu sanační omítky.

Odvádění vlhkosti funguje díky proudění vzduchu v zadní větrací dutině, vytvořené mezi obkládanou zdí a cihlou.

Legenda

1. interiér | 2. difuze vodní páry | 3. zdivo | 4. tepelná izolace | 5. vzduchová mezera – otevřená | 6. Lifebrick standard | 7. exteriér

Výhody odvětrané fasády, s vysokým difúzním odporem

Prvořadou výhodou je odvětrání vlhkosti a ochrana zdiva. Dobře zvolená skladba jednotlivých vrstev aplikovaná na suché zdivo Vám zaručí kvalitní, plnohodnotné odvětrání a ochranu nosné konstrukce.

Další významné výhody:

  • snadná montáž
  • bez následné údržby
  • finanční nenáročnost
  • dlouhá živostnost
  • pevnost
  • odolnost proti popraskání a mechanickému poškození

Cenová nabídka a zaměření zdarma.

Tým našich zkušených odborníků připraví kalkulace přesně pro Vás.

 

Dokumenty ke stažení

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.