Lifebrick Standard® – provětrávaná fasáda

Fasádní obklady Lifebrick® Standard

Fasádní cihly Lifebrick® Standard jsou vhodné pro vlhké objekty, podezdívky či pohledové zdi. Provětrávaná fasáda z cihel Lifebrick® Standard funguje jako aktivně odvětrávaná fasáda s vysokou pevností a odolností vůči mechanickému poškození.

Kromě zateplení dodají fasádní cihly Lifebrick® Standard vašemu domu také zajímavý moderní vzhled.

Cenová nabídka a zaměření zdarma.

Tým našich zkušených odborníků připraví kalkulace přesně pro Vás.

Barevné varianty - předsazená fasáda Lifebrick Standard

Lifebrick Standard – zdravé zateplení stavby

Cihla  Lifebrick® standard je vyrobena z drceného kameniva a váží 1,9 kg. Díky použitým materiálům má vysoký difúzní odpor a velkou pevnost v tlaku. Cihla  Lifebrick® standard se používá pro realizaci aktivně odvětraných fasád.

Největší uplatnění má tam, kde je třeba řešit především estetickou funkci bez nutnosti fasádu zateplovat (např. starší kamenné domy, vlhké podezdívky, apod.). Vlhkost je ze zdiva odváděna pomocí proudění vzduchu v dutině vytvořené mezi obkládanou zdí a cihlou.

Samonosná a samosvorná průmyslově chráněná konstrukce cihel Lifebrick®

Tvar fasádních cihel Lifebrick® byl navržen na základě mnohaletých zkušeností s fasádními obklady tak, aby splňoval stavební předpisy a funkční požadavky na fasádní plášť. Cihly Lifebrick® mají dvoubodový zámek a tvoří samonosnou a samosvornou konstrukci, což je odlišuje od závěsných fasádních systémů.

Konstrukčně je fasádní plášť z cihel Lifebrick® vysoce soudržný a stabilní. Nemůže dojít k uvolnění byť jediného obkladu a jeho vypadnutí z plochy fasády. Jedinečný tvar je průmyslově chráněn po celé Evropské unii. Fasádní cihly Lifebrick® jsou ryze českým výrobkem.

Odvod vlhkosti z fasády

Pod fasádu Lifebrick® standard je možné použít tepelnou izolaci potřebné tloušťky. Je třeba mít na paměti, že zateplení není vždy jen o tloušťce izolace, ale o uchování obvodového zdiva v suchém stavu. Jen to, co je suché, správně izoluje a akumuluje teplo.

Fasádní cihla Lifebrick® standard je vhodná pro realizaci aktivně provětrávané fasády s možností vložení tepelné izolace. Doporučujeme pro stavby se zvýšenou vlhkostí, případně jako náhradu sanační omítky.

Odvádění vlhkosti funguje díky proudění vzduchu v zadní větrací dutině, vytvořené mezi obkládanou zdí a cihlou.

Legenda

1. interiér | 2. difuze vodní páry | 3. zdivo | 4. tepelná izolace | 5. vzduchová mezera – otevřená | 6. Lifebrick standard | 7. exteriér

Potřebujete pomoci s financováním?

Pomůže Vám zajistit financování nebo získat dotaci.

 

Dokumenty ke stažení

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.
 

Videa - Lifebrick

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.

Poptávka provětrávané fasády Lifebrick

Poptávka je zcela nezávazná.

Jméno *

Firma

E-mail *

Telefon

Okres / upřesněte prosím místo stavby *

Text poptávky

Jsem

Poptávka pro

Typ

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním poskytnutých údajů. Údaje jsou uchovány pouze pro potřeby vyřízení poptávky.