Lifebrick Therm® – lehká provětrávaná fasáda

Fasádní obklady Lifebrick® Therm

Fasádní cihly Lifebrick Therm se dají použít pro zateplení všech stavebních konstrukcí. Fasáda je pak odvětraná plošně (difúzně otevřená) díky prodyšnosti použitých materiálů.

Fasádní cihly Lifebrick Therm jsou vyrobeny z vibrolisovaného probarveného perlit-betonu a dodáváme je v několika barevných provedeních.

Cenová nabídka a zaměření zdarma.

Tým našich zkušených odborníků připraví kalkulace přesně pro Vás.

Barevné varianty - předsazená fasáda Lifebrick Therm

Lifebrick therm – zdravé a lehké zateplení stavby

Cihla Lifebrick® therm je tepelně-izolační fasádní cihla, jejímž základem je hydrofobizovaný perlit, který neváže vodu a působí jako tepelný izolant.  Váží 0,65 kg a její součinitel tepelné vodivosti je 0,09 W/mK. Laicky řečeno – nahradí až 4 cm tepelné izolace.

Fasádní cihly Lifebrick® therm mají nízký difúzní odpor, 
a proto se nejčastěji používají pro realizaci zateplených difúzně otevřených fasád.

Samonosná a samosvorná průmyslově chráněná konstrukce cihel Lifebrick®

Tvar fasádních cihel Lifebrick® byl navržen na základě mnohaletých zkušeností s fasádními obklady tak, aby splňoval stavební předpisy a funkční požadavky na fasádní plášť. Cihly Lifebrick® mají dvoubodový zámek a tvoří samonosnou a samosvornou konstrukci, což je odlišuje od závěsných fasádních systémů.

Konstrukčně je fasádní plášť z cihel Lifebrick® vysoce soudržný a stabilní. Nemůže dojít k uvolnění byť jediného obkladu a jeho vypadnutí z plochy fasády. Jedinečný tvar je průmyslově chráněn po celé Evropské unii. Fasádní cihly Lifebrick® jsou ryze českým výrobkem.

Odvod vlhkosti z fasády

Vlhkost z vnitřku stavby tak přirozeně odchází zdivem přes případnou tepelnou izolaci (rovněž s nízkým difúzním odporem – např. minerální vata) a cihlu Lifebrick® therm. Zdivo je tedy odvětráváno plošně. Vzduchová mezera mezi fasádní cihlou Lifebrick® therm a tepelnou izolací je pasivní, uzavřená a funguje jako další tepelný izolant.

Pod fasádu Lifebrick® therm je možné použít tepelnou izolaci potřebné tloušťky. Je třeba mít na paměti, že zateplení není vždy jen o tloušťce izolace, ale o uchování obvodového zdiva v suchém stavu. Jen to, co je suché, správně izoluje a akumuluje teplo.

 

Legenda

1. interiér | 2. difuze vodní páry | 3. zdivo | 4. tepelná izolace | 5. vzduchová mezera – uzavřená | 6. Lifebrick therm | 7. exteriér

Potřebujete pomoci s financováním?

Pomůže Vám zajistit financování nebo získat dotaci.

 

Dokumenty ke stažení

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.
 

Videa - Lifebrick

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.

Poptávka provětrávané fasády Lifebrick

Poptávka je zcela nezávazná.

Jméno *

Firma

E-mail *

Telefon

Okres / upřesněte prosím místo stavby *

Text poptávky

Jsem

Poptávka pro

Typ

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním poskytnutých údajů. Údaje jsou uchovány pouze pro potřeby vyřízení poptávky.