Lifebrick Therm – tepelně-izolační fasádní obklad

Lifebrick® je tepelně-izolační fasádní obklad, jejímž základem je expandovaný perlit. Spolupůsobí s tepelnou izolací, svými vlastnostmi a zvoleným vstupním materiálem pro výrobu nahradí 4 cm běžné fasádní izolace. Vzduchová mezera mezi fasádním obkladem Lifebrick® Therm a tepelnou izolací je pasivní, uzavřená a funguje jako další tepelný izolant.

Obklad má nízký difúzní odpor, a proto se používá pro realizaci difúzně otevřených fasád. Vlhkost ze stavby přirozeně odchází zdivem přes tepelnou izolaci (rovněž s nízkým difúzním odporem) a přes fasádní obklad Lifebrick® Therm. Zdivo je odvětráváno plošně z celé stavby. Je-li obvodové zdivo v suchém stavu, netvoří se plísně, systém izoluje a akumuluje teplo. Systém Lifebrick® Therm se používá pro zdravé a lehké zateplení všech typů staveb.

Fasádní cihly Lifebrick® Therm se dají použít pro zateplení všech stavebních konstrukcí. Fasáda je pak odvětraná plošně (difúzně otevřená) díky prodyšnosti použitých materiálů. Lifebrick® Therm je vyroben z vibrolisovaného probarveného perlit-betonu a dodáváme je v několika barevných provedeních.

Barevné varianty - předsazená fasáda Lifebrick Therm

Tvar fasádních obkladů Lifebrick®

Tvar fasádního obkladu Lifebrick® byl navržen na základě mnohaletých zkušeností tak, aby splňoval stavební předpisy a funkční požadavky. Fasádní obklad Lifebrick® tvoří pohledová plocha, horizontálně na spodní a vrchní části je přesný zámek, další částí je tzv. křídlo, které slouží pro uložení následné řady obkladu a uchycení vrutem do konstrukce viz montážní postup.

Tvar obkladu Lifebrick® je v zemích Evropské unie chráněn průmyslovým vzorem.

Výroba, materiálové složení

Vstupním materiálem pro výrobu fasádního obkladu Lifebrick® Therm je perlit-beton. Perlit je přírodní materiál získaný z lávových vyvřelin. Pro své vlastnosti našel významné uplatnění ve stavebnictví. Má dobré tepelně-izolační parametry, je odolný vůči působení hub a řas, je paropropustný, nehořlavý, chemicky odolný.

Fasádní obklad je celý probarvený, vyrábíme v osmi barevných odstínech.

Odvod vlhkosti z fasády

Vlhkost z vnitřku stavby tak přirozeně odchází zdivem přes případnou tepelnou izolaci (rovněž s nízkým difúzním odporem – např. minerální vata) a cihlu Lifebrick® therm. Zdivo je tedy odvětráváno plošně. Vzduchová mezera mezi fasádní cihlou Lifebrick® therm a tepelnou izolací je pasivní, uzavřená a funguje jako další tepelný izolant.

Pod fasádu Lifebrick® therm je možné použít tepelnou izolaci potřebné tloušťky. Je třeba mít na paměti, že zateplení není vždy jen o tloušťce izolace, ale o uchování obvodového zdiva v suchém stavu. Jen to, co je suché, správně izoluje a akumuluje teplo.

Legenda

1. interiér | 2. difuze vodní páry | 3. zdivo | 4. tepelná izolace | 5. vzduchová mezera – uzavřená | 6. Lifebrick therm | 7. exteriér

Výhody odvětrané fasády, s nízkým difúzním odporem

Prvořadou výhodou jsou tepelně izolační vlastnosti a odvětrání vlhkosti. Odpadá nutnost pravidelného větrání z důvodu kondenzace vlhkosti v interiéru. Dobře zvolená skladba jednotlivých vrstev aplikovaná na suché zdivo Vám zaručí kvalitní, plnohodnotné zateplení objektu. U odvětrané fasády větráme interiér dle vlastních potřeb, a ne pravidelně v krátkých časových intervalech z důvodu neprodyšného systému zateplení. Výskyt vlhkého zdiva, případně opakovaná tvorba plísní je pro majitele objektu velmi nepříjemná.

Další významné výhody:

  • snadná montáž
  • bez následné údržby
  • dlouhá živostnost
  • finanční nenáročnost
  • pevnost
  • odolnost proti popraskání a mechanickému poškození

Cenová nabídka a zaměření zdarma.

Tým našich zkušených odborníků připraví kalkulace přesně pro Vás.

 

Dokumenty ke stažení

V případě libovolných dotazů nás kontaktujte. Rádi poradíme.